Implanty zębowe Bydgoszcz

W naszej bydgoskiej klinice Meditar Stomatologia stoimy na stanowisku, że najlepszy jest własny, naturalny ząb, dlatego staramy się ze wszelkich sił aby ekstrakcja była ostatecznością. Dopiero gdy nie widzimy już szansy na uratowanie choćby korzenia po leczeniu kanałowym, decydujemy się na jego usunięcie. I tu powstaje pytanie, co dalej?

Rozwiązań istnieje kilka:

 • pierwsze: można po prostu z tym żyć - niestety oprócz pogorszenia estetyki ma to ogromny wpływ na cały organizm: w miejscu ubytku zanika kość, wyrostek staje się coraz cieńszy, zęby zaczynają się przemieszczać w stronę pustych miejsc, przez co powierzchnie nie stykają się prawidłowo i dochodzi do choroby okluzyjnej. Takie nieprawidłowe, długotrwałe obciążenie zębów powodować może również dysfunkcję stawów żuchwowych. Pogorszone przeżuwanie stopniowo wpływa na układ trawienny,

 • drugie: można wykonać protezę lub most - niestety kość nadal zanika,

 • trzecie: wszczepienie implantu zęba - rozwiązanie najlepsze, pozwala zatrzymać zanik kości a przeżuwanie i estetyka wracają do stanu naturalnego.

Co to są implanty zębów?

Implant zęba to zamiennik korzenia, kształtem przypominający śrubę od 10 do 12 mm wykonaną z tytanu. Implant wszczepiany zostaje dokładnie w miejsce utraconego zęba i służy jako filar do odbudowy korony, mocowania mostu albo protezy.

Wszczepione implanty zębów Bydgoszcz, implanty Bydgoszcz

Dla kogo implanty zębowe ? 

Zabiegowi wszczepienia implantu może poddać się każda dorosła osoba, będąca ogólnie w dobrym stanie zdrowia, bez przeciwwskazań medycznych. Zabieg polecamy zarówno dla pacjentom w przypadku braku pojedynczych zębów jak i całkowitego bezzębia.

Jeden - kilka ubytków

Najprostszy zabieg to wszczepienie pojedynczego implantu i odbudowa korony na nim. W sytuacji braku kilku sąsiednich zębów zaleca się wstawienie dwóch implantów i wykonanie na nich mostu. 

Całkowite bezzębie - co w takim przypadku?

Implantologia przychodzi z pomocą również w takim przypadku. Pomijając najprostsze rozwiązanie, czyli zwykłą protezę (ruchomą), przytrzymywaną do dziąseł tylko za pomocą specjalnego kleju, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest implantacja. Oczywiste rozwiązanie to wszczepienie implantów w miejsce wszystkich ubytków. Istnieją jednak również inne możliwości, a mianowicie:

 • proteza osadzona na implantach - może być również ruchoma (overdenture) albo stała. W tym celu w szczękę albo żuchwę wszczepia się od 2 do 6 implantów i to do nich mocuje protezę. W zależności stała czy ruchoma, zatrzaskiwana na specjalnych kulkach, belce Dodlera, ewentyalnie przykręcana na stałe,

 • most na implantach - dający efekt najbardziej zbliżony do naturalnych zębów.

Koszty wszczepienia implantu ? 

Zapewne w tym miejscu pojawiają się obawy o wysokie koszty zabiegu implantacyjnego. Rzeczywiście implantacja nie jest najtańszym rozwiązaniem ale zapewne najzdrowszym dla organizmu i dożywotnim. Poza tym, z uwagi na szeroką ofertę rodzajów implantów, ceny są dostępne a biorąc pod uwagę korzyści zdrowotne, funkcjonalność oraz estetykę - warte rozważenia. Należy również dodać, że wspólnie z partnerem Mediraty, oferujemy wygodny system ratalny na pokrycie wszelkich kosztów. Po szczegóły zapraszamy do naszego CENNIKA.

Decyzja: wszczepiamy implant - co do dalej?

Nawet jeśli nadal mają Państwo jakieś pytania i wątpliwości, mogą one zostać rozwiązane podczas wstępnej konsultacji. W jej trakcie nasz chirurg-implantolog wykona badanie i odpowie na wszelkie pytania. W razie potrzeby skieruje na inne badania dodatkowe i zleci wykonanie panoramicznego zdjęcia RTG, które wykonamy na miejscu, w naszym bydgoskim centrum. W niektórych przypadkach istnieje konieczność wykonania tomografii komputerowej, zlecanej pracowni zewnętrznej. W efekcie konsultacji powstaje plan leczenia, układany wraz z pacjentem, przedstawiający kolejne etapy w czasie oraz wszelkie koszty.

Implantacja - możliwe sytuacje

W zależności od rozpoznania stanu wyrostka zębodołowego, w przypadku niewystarczającej ilości lub jakości tkanki kostnej, może zaistnieć konieczność jej uzupełnienia, tzw. augmentacji, np. materiałem kościotwórczym. Może to opóźnić zabieg implantacyjny nawet o 6 miesięcy.

Jeśli brak przeciwwskazań, w przypadku akceptacji warunków, pacjent zostaje umówiony na kolejną wizytę, podczas której implant zęba zostaje wszczepiony.

Kto wykona zabieg?

Zabiegi implantologiczne oraz chirurgiczne w naszym gabinecie wykonuje między innymi:

lek. stom. Marcin Jaskólski - specjalista chirurgii stomatologicznej, na co dzień chirurg szczękowy w 10 Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Bydgoszczy.

Ważne przed wszczepieniem

Zabieg implantacyjny prowadzi się w warunkach pełnej sterylności. Mając to na uwadze trzeba przypomnieć, że ubytki próchnicowe i kamień nazębny to potencjalne źródła zakażenia, które należy całkowicie wyeliminować przed rozpoczęciem zabiegu wszczepienia implantu zęba. Zajmą się tym nasi dentyści.

Etapy leczenia implanto-protetycznego

 • zabieg implantacji (wszczepienia)

 • osteointegracja - proces zrastania kości z  implantem

 • odsłonięcie implantów i założenie śrub gojących

 • wykonanie prac protetycznych na implantach (po 3 do 6 miesiącach od zabiegu wszczepienia) 

Etapy zabiegu implantologicznego, implanty Bydgoszcz

Czy zabieg jest bezpieczny i bezbolesny ?

Implantacja odbywa się w znieczuleniu miejscowym, całkowicie eliminującym ból. Zabieg prowadzi doświadczony chirurg przez co pacjent może czuć się bezpiecznie i komfortowo, a wynik końcowy na pewno będzie zadowalający.

Istotne po wszczepieniu

Aby gojenie po zabiegu przebiegało bezproblemowo, należy przestrzegać kilku wskazówek:

 • pić i jeść dopiero po odzyskaniu czucia, 

 • w dniu zabiegu i dwa dni po nim unikać palenia tytoniu i picia alkoholu,

 • przez kilka dni unikać gorących pokarmów i płynów,

 • unikać wysiłku, nie uprawiać sportu,

 • po posiłku przepłukiwać usta zimną wodą

 • nie drażnić rany szczoteczką ani językiem,

 • szczotkować pozostałe zęby unikając miejsca po zabiegu,

 • płukać usta płukanką.

Po 7-10 dniach usunięte zostaną szwy. Do pełnej integracji implantu (3-6 miesięcy) należy bezwzględnie przestrzegać zleconych przez lekarza wizyt kontrolnych a ponadto:

 • unikać podrażniania miejsce wszczepu,

 • utrzymywać wysoką higienę jamy ustnej.

Po zakończeniu całego procesu odbudowy uzębienia należy:

Polecamy zapoznanie się z CENNIKIEM usług oraz innymi zabiegami z zakresu chirurgii szczękowej

lek. stom. Marcin Jaskólski

specjalista chirurgii stomatologicznjej, w trakcie specjalizacji szczękowo-twarzowej

Logo firmy
Logo firmy
Słuchawka
Koperta
Ikonka zegara
Oś. Leśne

Pn-Pt: 9:00 - 19:00

Bydgoszcz (Leśne), ul. Sułkowskiego 48

52 364 1660


 

Link do Face

Copyright © Meditar Stomatologia 2019

MEDITAR Stomatologia

ul. Sułkowskiego 48

85-642 Bydgoszcz

Logo-zab

tel. 52 364 16 60 | e-mail: rejestracja@meditar.pl

Godziny otwarcia: Pn - Pt  9:00 - 19:00

Mediraty

Zadzwoń do nas

Wciśnij aby zadzwonić

      Facebook Rating